• Lata doświadczeń w biznesie
img

Różnorodność w świecie rajstop

Wybierając rajstopy, kierujemy się przede wszystkim rozmiarem, grubością oraz kolorem i wzorem, pasującym do całości stylizacji. Producenci kuszą wieloma detalami, takimi jak matowe lub błyszczące wykończenie albo ozdobne elementy. Jednak dla komfortu noszenia i efektu wizualnego istotny jest także fakt, z jakiego materiału zostały wykonane pończochy.

Elastan lub spandex – zaletą produktów wykonanych z tych materiałów jest łatwość w powrocie do pierwotnej formy. Rozciągliwy materiał gwarantuje, że rajstopy nie stracą swojej formy. Dzięki temu produkt będzie dłużej użyteczny, jednocześnie prezentując się estetycznie.
Dobrej jakości elastan kryje się pod nazwą lycra lub dorlastan. Ich gorsze odpowiedniki są grubsze, mocniej opinają nogi a podczas użytkowania na powierzchni rajstop pojawiają się drobne pękające gumki.

Strecz – elastyczna i rozciągliwa tkanina jest popularna ze względu na niską cenę wykonywanych z niej produktów. Jakość rajstop jest jednak gorsza niż w przypadku lycry.

Mikrofibra – łączy w sobie włókna poliamidowe i poliestrowe. Daje to wytrzymałą, miękką tkaninę sprawdzającą się idealnie w przypadku rajstop półkryjących lub kryjących. Takie modele polecane są zwłaszcza w okresie wiosny i jesieni.

Bawełna – jest włóknem naturalnym, w związku z czym pozwala skórze oddychać i zapewnia komfort termiczny. Odpowiedni proces produkcji sprawia, że uzyskany materiał jest miękki i przyjemny w dotyku. Dzięki swoim właściwościom wykorzystuje się go do produkcji rajstop zimowych.

Wełna – to kolejny naturalny materiał, który służy przede wszystkim do produkcji ciepłych modeli rajstop. Kobiety o delikatnej skórze mogą obawiać się nieprzyjemnej szorstkości, która kojarzy się z czystą wełną, ale producenci rajstop wykorzystują na przykład domieszki poliestrowe by zniwelować to odczucie. Dzięki nim produkt staje się także bardziej elastyczny i nie ulega odkształceniom.

Akryl – to włókno poliestrowe, które ma podobne właściwości jak wełna i przede wszystkim znakomicie ociepla. Miękkość i puszystość sprawiają, że jest chętnie wybierany przez panie o wrażliwej skórze, które chcąc w zimie zdecydować się na spódnicę.

http://www.jakkupowac.pl/jakie-rajstopy-kupic/

Zobacz również