• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak kupować prezenty, aby nie wydać zbyt dużo?

Zapewne wielokrotnie kupowaliście prezenty i choć początkowe założenia co do maksymalnej kwoty inwestycji były jasne, w wyniku "szału" zakupowego wydawaliście sporo więcej, niż planowaliście. Choć uważamy, że najlepszym prezentem jest koperta z gotówką (bo przynajmniej wydajecie tyle, ile zakładacie), niemniej podpowiemy Wam jak kupować prezenty, aby nie przesadzić z kosztami.

Nie kupuj w sklepie stacjonarnym

Wypad do galerii celem nabycia upominku będzie złym pomysłem. Pomimo, że ustalicie maksymalną kwotę inwestycji to i tak w ferworze szału zakupowego, wystaw sklepowych i atmosfery wydacie zwyczajnie więcej. Szukacie czajnika za 80 złotych? Kupicie zapewne zestaw do gotowania herbaty za 230 złotych. Alternatywą dla zakupów tradycyjnych będzie e-shopping. Nie dość, że prezent zamówicie na czas, to podczas wyboru nic nie będzie odwracać Waszej uwagi. Kupując w sieci wydacie tylko tyle, ile planujecie plus ewentualne koszty przesyłki. Warto o tym pamiętać, bo w sieci nie brakuje prezentów ciekawych, a te z pewnością będą bardzo drogie w galeriach.

Co kupić?

W zależności od okazji upominek powinien być oryginalny. Zakup zastawy stołowej to dobry prezent na dzień matki, ale kompletnie nie sprawdzi się na urodziny (prezent powinien być dedykowany osobie, jeśli kupujemy z okazji jej święta: urodziny i imieniny). Ważny jest także wiek. Warto sugerować się e-sklepami, gdzie prezenty są podzielone na kategorie wiekowe. W ten sposób dobierzecie to, co chcecie, a ponadto nie wydacie więcej, niż planowaliście.

Zakup prezentu może być przyjemnością pod warunkiem, że zastosujecie się do naszych rad. Powodzenia!

 

Zobacz również