• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak wybrać męską koszulę?

Czy to dla siebie, czy dla kogoś innego, wybór męskiej koszuli może być bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje. Warto poświęcić czas na znalezienie właściwej koszuli, sprawdzenie jej jakości i upewnienie się, że pasuje do nas pod każdym względem.

Odpowiedni kolor koszuli

Kolor koszuli powinien pasować do okazji oraz jej przeznaczenia. Inną koszulę wybierzemy na ważne spotkanie biznesowe, inną, gdy bierzemy udział w zwyczajnym, towarzyskim spotkaniu. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej postawmy na konserwatywne kolory. Biała koszula jest preferowana podczas spotkań biznesowych lub rozmów kwalifikacyjnych. Tutaj pierwsze wrażenie jest kluczowe. Chcemy wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. Jeśli chcemy wyróżniać się na spotkaniu towarzyskim lub na imprezie w klubie, wybierzmy jasne lub niekonwencjonalne kolory. Jasne zielenie i pomarańcze są stosunkowo popularne, podobnie jak kolor różowy. W takich kolorach z pewnością wyróżnimy się w tłumie. Ciekawą opcją są koszule łączące w sobie kilka kolorów najlepiej takich, które do siebie dobrze pasują, jak niebieski, zielony czy szary.

Właściwy wzór koszuli

Jednolite koszule łatwiej dopasować do innych elementów garderoby. To najbardziej bezpieczny wybór. Możemy jednak rozważyć zakup koszuli w subtelne paski lub w kratkę. Pamiętajmy o tym, że do wzorzystej koszuli trudniej dopasować krawat. Takie koszule warto wybierać w przypadku mniej formalnych sytuacji np. do pracy.

Idealne dopasowanie koszuli

Trzy główne rodzaje koszul to koszule tradycyjne, koszule typu slim oraz koszule sportowe. Każda z nich przeznaczona jest dla mężczyzn o różnych kształtach, rozmiarach i preferencjach. Jak dopasować idealną koszule dla siebie? Najlepiej założyć ją i wsunąć w spodnie. Następnie palcami pociągnijmy za boki i tył koszuli. Sprawdźmy, czy nie ma nadmiaru materiału.
Idealnie dopasowane do sylwetki koszule typu slim są bardziej opięte wokół klatki piersiowej i boków. Są doskonałe dla osób szczupłych lub dla tych, którzy szukają bardziej nowoczesnego wyglądu. Koszule sportowe są nieco szersze w klatce piersiowej, ale zwężane w talii. Osoby, które ćwiczą, mają problemy ze znalezieniem koszul, które pasują na bardziej umięśnioną klatkę piersiową i ramiona. Sportowe koszule są w tym przypadku świetnym rozwiązaniem. Koszule o tradycyjnym kroju są szersze na całej długości. Zapewniają większą swobodę ruchów i są bardziej wygodne.

Jaki materiał wybrać?

Bawełna lub len to najczęstsze rodzaje tkanin używanych do produkcji koszul męskich. Każda z nich służy do różnych celów i powoduje inne odczucia. Len jest bardzo mocnym włóknem, które potrafi bardzo szybko wchłaniać wilgoć. Umożliwia również lepszą cyrkulację powietrza. Dzięki temu nasza skóra może swobodnie oddychać. Ponieważ koszule lniane zatrzymują ciepło, są bardziej odpowiednie na jesień i zimę. Są na ogół używane w przypadku nieformalnych okazji. Mają jedną, podstawową wadę. Mocno się mną. Bawełna jest również mocnym włóknem, o dużej chłonności. Jest bardziej miękka w porównaniu do lnu. Koszule bawełniane mogą być używane bez względu na porę roku. Kupując koszulę bawełnianą, koniecznie sprawdźmy, czy jest w 100 % wykonana z bawełny.

Zobacz również