• Lata doświadczeń w biznesie
img

Biznes na wyspie w Galerii Handlowej cz.3 - Herbaciarnia

Czy na herbacie i produktach typu herbal można zarobić poważne pieniądze? Okazuje się, że tak! Mając stanowisko na wyspie w galerii handlowej można tak zaplanować inwestycję, aby zapewnić sobie wspaniały start-up generujący poważne pieniądze. Jako, że zdrowie jest dzisiaj w cenie, a lifestyle mocno skupia się w okół pożytecznych ziół, herbaciarnia może być miejscem obleganym przez odwiedzających.

Ile kosztuje wynajem stanowiska?

Obszar na głównym hallu w galerii handlowej jest miejscem obleganym przez wszystkich. Najbardziej intratne miejsca znajdują się tuż przy ruchomych schodach, wejściu oraz przy toaletach. Koszt wynajmu około 10-12 metrów kwadratowych powierzchni może kosztować do 5000 złotych, choć początkowe negocjacje zapewne rozpoczną się od 10 000 złotych.

Dlaczego 10 000 złotych? Ponieważ dla galerii handlowej stanowiska na wyspach mają dużą wartość. Nie warto się jednak tym przejmować, bo zwykle udaje się zbić cenę o przynajmniej 20-30%, a czasem nawet o połowę! Można się porozumieć z właścicielem obiektu i zwyczajnie się "dogadać". Początkowe stawki mogą być niskie, co można traktować jako motywację do dalszej pracy. Choć teoretycznie można później się dzielić "procentowo", większość nadzorujących galerią i tak jest zadowolona z kwoty bazowej.

Jak sprzedać produkty herbaciane?

Nie trzeba robić niczego szczególnego, ponieważ moda na zdrowy styl życia trwa i jest promowana we wszystkich mediach. Sam fakt niskich cen wraz z odpowiednim podejściem do klienta może sprawić, że sprzedaż osiągnie nieoczekiwane rozmiary. Jako, że codziennie galerie są odwiedzane przez tysięcy ludzi, a w weekendy przez setki tysięcy - nie sposób nie zarobić na tej inwestycji.

Pierwszy milion na herbacie? W sposób przedstawiony powyżej zdecydowanie tak! 

Zobacz również