• Lata doświadczeń w biznesie
img

Rodzaje spodni męskich

Wybierasz się na zakupy i planujesz zakup spodni. Wybór jest ogromny. Ale jak wybrać te właściwe? Kieruj się trzema podstawowymi zasadami. Spodnie powinny być idealnie dopasowane do sylwetki, modne oraz wygodne. Zapomnij o szerokich, workowatych spodniach. Dziś męskie spodnie nie muszą wcale posiadać szerokich nogawek. Powinny natomiast dobrze współgrać z sylwetką i tworzyć z pozostałymi częściami garderoby spójną stylizację. Jakie są podstawowe rodzaje spodni?

Regular
To najbardziej tradycyjny, bardzo prosty i w miarę szeroki krój spodni męskich. Nazywane są inaczej classic fit. Są dosyć uniwersalne, ale obecnie wybierane głównie przez mężczyzn powyżej trzydziestki. Takie spodnie będą dobrze wyglądały zarówno z marynarką, swetrem, jak i t-shirtem. Dostosują się także do dowolnej figury. Polecane są szczególnie mężczyznom szczupłym o średniej budowie ciała. To bardzo dobry wybór, jeśli preferujesz styl klasyczny i codzienny. Krój regularny sprawdza się także w przypadku mody biurowej oraz ubrań garniturowych. Stopień szerokości spodni może być różny. Modele regular standard posiadają prostą nogawkę i nie są zbyt obszerne. Dlatego to na nie warto zwrócić szczególną uwagę.

Slim
Ten krój spodni bywa również nazywany fashion fit. Od wielu lat bije rekordy popularności, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych mężczyzn. Coraz częściej panowie zakładają nawet rurki typu extra slim, czyli o bardzo wąskich nogawkach. To idealna opcja dla tych, którzy lubią mocno dopasowane ubrania. Wąskie spodnie doskonale z nimi współgrają, ale dobrze komponują się także z luźnymi swetrami czy obszerniejszymi koszulami. Co ciekawe, spodnie typu slim nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn szczupłych. Mogą założyć je również panowie o bardziej krępej budowie ciała. Rurki w rozmiarach XXL są dziś szeroko dostępne. Mają tę zaletę, że wyszczuplają sylwetkę.

Baggy
Spodnie typu baggy są nie tylko modne, ale i bardzo wygodne. Jeśli jesteśmy niezdecydowani na konkretny krój i zupełnie nie wiemy, jak dopasować spodnie do sylwetki, będzie to z pewnością bardzo bezpieczna opcja. Baggy eksponują zalety sylwetki i maskują wady. To fantastyczny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Są ciekawe i rzucają się w oczy. Przyjmują różne formy. Mogą mieć opuszczony krok i proste nogawki lub opuszczony krok, luźną górę i wąski dół. Istnieją również modele, które stopniowo zwężają się ku dołowi. Baggy bardzo często ozdobione są aplikacjami, mniejszymi i większymi kieszeniami, nieregularnymi suwakami czy oryginalnymi guzikami. To dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią nietuzinkowe stylizację z charakterem.

Kilka rad dotyczących wyboru spodni
Do luźniejszych górnych części garderoby na pewno warto wybierać wąskie spodnie. Jeśli decydujemy się na spodnie o kroju regular, kupmy prosty i klasyczny fason, który będzie najbardziej uniwersalny. Urozmaicajmy swoje stylizacje o różne fasony spodni. Przełamujmy konwencje modowe i nie bójmy się eksperymentów. Kupujmy zawsze spodnie dobrej jakości. Zapłacimy za nie z pewnością więcej, ale będzie to inwestycja na kilka sezonów. Najlepszym przykładem są spodnie ze sklepu Big Star, które słyną z doskonałej jakości, a jednocześnie fantastycznie wpisują się w aktualne trendy.

Zobacz również