• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak się ubrać na sylwestra w domu?

Co prawda, gdy sylwestra spędzamy w domu - nasz strój nie musi być tak formalny, jak na balu czy dużym przyjęciu, warto jednak lekko podkreślić strojem zabawowy nastrój. Wbrew pozorom spędzanie sylwestra w domu nie musi oznaczać zalegania przed telewizorem w brudnym dresie. Pojawia się więc pytanie jak ubrać się na sylwestra w domu, aby czuć się wygodnie i wyglądać elegancko? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak najlepiej ubrać się na Sylwestra, którego będziesz spędzać w domu. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że wszystko zależy od naszych własnych upodobań oraz tego, w jakim towarzystwie znajdziemy się tej ostatniej nocy roku. Przede wszystkim jeśli nie czujemy się swobodnie w formalnych, eleganckich strojach, a sylwester spędzamy w nielicznym gronie najbliższej rodziny bądź przyjaciół, wybrany strój może być niewiele bardziej elegancki, niż stary dres. Natomiast kiedy zapraszamy znajomych do siebie i impreza ma nawet w niewielkim stopniu formalny charakter, idealnym stylem jest klasyczna elegancja: sukienka typu mała czarna lub spodnie z dekoracyjną bluzką, a mężczyźni - koszula i nieobowiązkowo krawat.

Pamiętajmy jednak, że spędzanie sylwestra w domu powinno mieć jak najbardziej relaksujący charakter i nie powodować niepotrzebnych zmartwień, dlatego też najlepszą metodą jest ustalenie wspólnego dress code'u wraz z osobami, z którymi spędzimy tę noc. Musisz wiedzieć, że jest to najlepszy sposób na wyeliminowanie wszelkich pomyłek w sylwestrowych kreacjach.

Innym rozwiązaniem są… sukienki, sukienki, jeszcze raz sukienki i… suknie. Dla niektórych trudni wyobrazić sobie (poza balami kostiumowymi ), by kobieta, w tę jedyną noc w roku, mogła wystąpić w czymś innym. Oczywiście, jeśli chodzi o imprezy organizowane w domu, z powodu ograniczonej przestrzeni, nie możemy sobie pozwolić na obszerne, powiedziałabym teatralne kreacje. W związku z tym strój musi być dość prosty w formie i jednocześnie wygodny, by swobodnie pokręcić się po parkiecie, nie obijając przy tym o innych gości. Dlatego też na pewno sprawdzi się prosta sukienka (dla posiadaczek zgrabnych nóg może być mini), sukienka z gorsetową górą bez ramiączek i lekko rozkloszowanym dołem, z gorsetową górą, prostym dołem i nakładanym na dół delikatnym tiulem czy górą na ramiączka z dekoltem wodą, dalej luźno puszczona.

Generalnie w stylizacjach sylwestrowych pojawia się więcej kolorów: czerwień, fuksja, kobalt, żółć, czy królująca w tym sezonie czerń, ale wszystko to i tak okraszone srebrem i złotem, na przykład w postaci błyszczącego paska lub aplikacji. Przede wszystkim najlepiej, jeśli w ogóle zdecydujemy się na połyskującą tkaninę, wtedy z głowy będziemy miały i strój i biżuterię. Życzę udanej zabawy!

Zobacz również