• Lata doświadczeń w biznesie
img

Co trzeba wiedzieć przed pójściem na siłownię?

Coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym stylem życia. Rośnie, zatem popularność siłowni. To tutaj możemy popracować nad swoją sylwetką i zadbać o dobre samopoczucie. Zanim jednak wybierzemy się na siłownię, musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Chodzi przecież o to, aby trening był efektywny, przyjemny i bezpieczny.

Bez dobrych butów, ani rusz

Możemy ćwiczyć w zwykłej koszulce i szortach. Brak specjalistycznego stroju wcale nie musi oznaczać gorszej jakości treningu. Jednak dobrze dobrane buty na siłownieę są koniecznością. To one w znacznej mierze decydują o naszym komforcie oraz bezpieczeństwie w trakcie wykonywania ćwiczeń. Odwiedźmy, zatem jeden ze sklepów sportowych na Inter Sport i wybierzmy z pomocą obsługi najlepsze obuwie na siłownię. Dobre buty do treningu mają być przede wszystkim stabilne. Uchronią wówczas nasze stopy przed kontuzjami, które są bardzo częste wśród początkujących. Z pewnością nie powinniśmy zabierać na trening naszych butów do biegania. Charakteryzują się one dużą amortyzacją, która w trakcie niektórych ćwiczeń na siłowni np. podnoszenia ciężarów nie jest wskazana. Podeszwa buta powinna być w miarę cienka, twarda, ale elastyczna. But musi dostosowywać się do ruchów naszych stóp.

Niezwykle istotne jest prawidłowe dobranie rozmiaru. Nie kupujmy butów „na styk”. 0,5 cm luzu pozwoli na większy komfort stóp. Musimy brać pod uwagę fakt, że nasze stopy podczas ćwiczeń mogą puchnąć. W idealnie dopasowanych butach będzie nam wówczas po prostu za ciasno. Gdy już skończymy trening niezbędny będzie prysznic. Dlatego, zaopatrzmy się również w wygodne klapki.

Strój do ćwiczeń

W sklepach sportowych znajdziemy ogromny asortyment strojów na siłownie. Ich wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Jedno wolą ćwiczyć w szortach, podczas gdy innym odpowiadają bardziej legginsy. Niektórzy w trakcie treningu pozostają cały czas w dresach, a inni lubią mieć na sobie mocno wyciętą koszulkę. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jakość stroju do ćwiczeń. Niezwykle istotny jest rodzaj materiału, z którego został wyprodukowany. Odrzućmy materiały chłonące wilgoć. Niestety, bawełniane podkoszulki nie będą z tego względu najlepszym wyborem. O wiele lepiej odprowadza pot poliester. Istnieją już specjalne materiały stworzone z myślą o ubraniach sportowych. Posiadają właściwości, które zdecydowanie podnoszą komfort treningu. Są przewiewne, zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, szybko schną. Są przy tym niezwykle przyjemne w dotyku. Personel sklepów sportowych z pewnością doradzi nam podczas zakupów.

Inne akcesoria, o których warto pamiętać

Na siłowni pot leje się strumieniami. Warto, więc mieć przy sobie ręcznik. Przyda się on w dwóch egzemplarzach, gdyż po intensywnym treningu czeka nas jeszcze prysznic. W trakcie treningów konieczne jest również uzupełnianie strat wody. 1,5 litrowa butelka wody pozwoli nam odpowiednio nawodnić organizm. Jeśli jednak opcja z butelką wydaje nam się nieporęczna, zaopatrzmy się w bidon, do którego przelejemy wodę. Do spakowania wszystkich niezbędnych rzeczy będziemy potrzebowali także odpowiedniej torby.

Zobacz również