• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak przygotować swoją garderobę na nadejście wiosny?

Wiosna to czas w którym nasza szafa potrzebuje odświeżenia. Niepotrzebne już będą ciepłe płaszcze, a ciepłe kozaki zastąpimy lekkimi półbutami. Co zrobić, by w naszej szafie zawitała wiosna? Poniżej kilka wskazówek. Przede wszystkim nie musi to być bardzo droga przemiana. Możemy wykorzystać wiele ubrań z poprzednich sezonów, a nawet z tych noszonych zimą. Wystarczy odrobina kreatywności. Przede wszystkim dodatki. Często nie zwracamy na nie uwagi, a przecież mogą one zupełnie odmienić nasze codzienne stylizacje. Na wiosnę wybierajmy lekkie torebki w jasnych kolorach. Dobrze sprawdzają się tak zwane shopperki czy torby płócienne. Wiosna oznacza więcej luzu! Buty zamieniamy na lekkie i nieocieplone. Wyjmujemy więc z szafy wiosenne szpilki i balerinki. Od kilku sezonów bardzo modne są sznurowane półbuty w nieco „męskim” stylu. Nadają się zarówno na jesień jak i na wiosnę, więc przypomnijmy sobie o nich!

Dodatki do płaszcza i kurtki

Jeśli wciąż jest dość chłodno i musimy nosić płaszcz, czy kurtkę, dobierzmy do nich nowy szalik lub apaszkę. Wełniane, grube czapki i szaliki odkładamy w kąt – wiosną stawiajmy na lekkie apaszki w mocnych kolorach. Możemy je nosić również do rozpiętego płaszcza, przewieszone nonszalancko na ramionach. Zamiast czapki wybieramy lżejszy kapelusz albo zupełnie rezygnujemy z nakrycia głowy. Wiosna oznacza słońce. Idealnym uzupełnieniem naszego wiosennego stroju będą więc okulary słoneczne.

Starajmy się dopasować je do kształtu naszej twarzy – źle dopasowane okulary słoneczne nie robią nam niczego dobrego, a jedynie szkodzą naszemu wyglądowi. Postarajmy się o jakiś woreczek lub etui na nasze okulary – wrzucone luzem do torebki szybko porysują się, co nie tylko będzie przeszkadzało nam w patrzeniu, ale będzie również widoczne dla otoczenia. Jeśli chodzi o kolory – wiosną zaszalejmy! Nie bójmy się zwłaszcza jasnych i pastelowych kolorów. Biel to jeden z najbardziej kobiecych kolorów a białe spodnie czy spódnice są ponadczasowe. Świetnie sprawdzą się również żywsze kolory, jednak nie przesadzajmy w pracy czy podczas oficjalnych spotkań. Delikatne wzory kwiatowe wpasują się w ogólny nastrój tej pięknej pory roku.

 

Zobacz również