• Lata doświadczeń w biznesie
img

Najmodniejsze kolory w roku 2018 roku

Rok 2018 pod względem trendów kolorystycznym jest zdecydowanie rokiem skrajności. Z jednej strony dominują odważne, bardzo intensywne kolory, z drugiej zaś pastelowe, niezwykle delikatne odcienie. Jedna i druga tendencja ma swoich zwolenników. Sami musimy ocenić, która jest nam bliższa.

Słoneczny żółty
Kolor ten sam w sobie jest piękny, ale jednocześnie trudny do stylizacji i bardzo nieoczywisty. Już w sezonie jesień/zima królował na wybiegach i pozostał w kolekcjach na 2018 rok. Możemy potraktować go zupełnie na poważnie lub z pewnym dystansem. Na pewno warto się nim odrobinę pobawić, bo ma ogromny potencjał. Możemy ubrać się w niego od stóp do głów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby potraktować go, jako modny dodatek stylizacyjny np. w postaci żółtego swetra czy bluzki. Z jakimi kolorami dobrze wygląda? Na pewno z granatem i szarością. To połączenia idealne. Odważniejsi mogą poeksperymentować zostawiając żółty z brązem, zielenią, a nawet czerwienią. Intensywne, żółte odcienie najlepiej sprawdzą się u osób o rudych lub kasztanowych włosach, z brązowymi lub zielonymi oczami.

Baby blue
Ten pastelowy odcień niebieskiego jest delikatny i bardzo dziewczęcy. Sprawdzi się w romantycznych stylizacjach, ale ciekawie może wyglądać również garnitur w tym kolorze. Można go nosić w total looku lub wykorzystywać modne akcenty w tym odcieniu. Na pewno będzie czytelnym sygnałem, że dobrze orientujemy się w aktualnych trendach modowych.

Ekstrawagancki fiolet
To wśród kolorów absolutny król roku 2018. Trzeba przyznać, że do tej pory nie był zbyt często wykorzystywany. Wkroczył na modową scenę z ogromnym przytupem. To kolor mocny i zdecydowany. Idealny dla odważnych kobiet, które wiedzą, czego chcą. Możemy swobodnie wykorzystać go w codziennych stylizacjach. Połączmy go z granatem, czernią, szarościami czy butelkową zielenią. Co ciekawe, może dobrze wyglądać również z delikatnymi pastelami.

Pudrowy róż
To już klasyk w modzie. Wraca, niczym bumerang, w niemal każdym sezonie. Jest kolorem delikatnym i bardzo szlachetnym. Pokochały go kobiety na całym świecie, bo trzeba przyznać, że każda z nas może w nim wyglądać naprawdę dobrze. Piękna sukienka w kolorze różowym doda nam dziewczęcości.

Ponadczasowa biel
Ten kolor zawsze był, jest i będzie obecny w modzie. Nie spotykamy go zbyt często w trendach, ale mimo to, mamy w swoich szafach białe sukienki, koszule, a nawet spodnie. Powód jest oczywisty. Biel pasuje niemal do wszystkiego. Sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i w przypadku efektownych kreacji na wielkie wyjścia. Uniwersalny, klasyczny, ponadczasowy. Taki jest kolor biały.

Ognista czerwień
Czerwień należy do najważniejszych kolorów. Wszystko za sprawą jej symboliki. Czerwony kolor oznacza odwagę, namiętność, ogień. Nierzadko kojarzony jest z seksualnością i miłością. Wywiera ogromny wpływ na ludzką psychikę, co skrzętnie wykorzystują specjaliści od marketingu i reklamy. Ubrania w tym kolorze pozwalają poczuć się pewnie. Mogą być odważne i ekstrawaganckie. Uwodzicielska sukienka w kolorze zmysłowej czerwieni na pewno pokreśli nasz seksapil.

Zobacz również