• Lata doświadczeń w biznesie
img

Najważniejsze produkty do stylizacji włosów

Są takie dni, że jedyne na co mamy czas to związanie włosów w kucyk, bądź chaotyczny koczek, tak, żeby nam nie przeszkadzały przez cały dzień. Czasem jednak okazja wymaga bardziej wytwornego uczesania lub po prostu mamy ochotę na to, żeby ułożyć włosy w konkretny sposób. Wiadomo, że najlepsze fryzury wychodzą spod ręki profesjonalnych fryzjerów, jednak najczęściej sami sobie musimy z tym poradzić. Z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju produkty do stylizacji, które pozwolą umodelować fryzurę na dowolną modłę. Jakich jednak kosmetyków najlepiej będzie używać, by uzyskać wymarzony efekt i mieć przepiękną fryzurę, która w dodatku utrzyma się przez cały dzień? Przyjrzyjmy się możliwościom oferowanym nam obecnie przez drogerie.

Podobne jak przy pielęgnacji włosów, przy stylizacji wszystko zależy od tego, jakie włosy masz i jaki chcesz uzyskać efekt. Ułożenie krótkich włosów w uroczy bałagan będzie wymagać innych produktów niż opanowanie burzy loków, by wyglądały świeżo i ładnie się kręciły. Na szczęście drogerie, jak choćby Hebe, oferują olbrzymią ilość kosmetyków, które pomogą każdemu w ułożeniu idealnej fryzury.

Najbardziej popularnym produktem, który przyda się dosłownie w każdej kosmetyczce jest lakier do włosów. Zależnie od tego, jak bardzo nasze włosy są niesforne i nie chcą się utrzymać po ułożeniu, będziemy potrzebować odpowiednio mocnego produktu. Wiele lakierów obecnie posiada również filtr UV, chroniący włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dobry lakier zapewni nam trwałość fryzury przez cały dzień lub przez całą noc. Ważne jest, by rozpylać go z odpowiedniej odległości, około 30cm. Pryskając blisko głowy narażamy się na to, że będzie zbyt skoncentrowany na włosach i zlepi je, przez co będą wyglądać nienaturalnie.

Kolejnym praktycznie uniwersalnym kosmetykiem używanym przez wiele kobiet jest pianka do włosów. Używana najczęściej, aby zwiększyć objętość fryzury i podnieść włosy u nasady. Świetnie nadają się do definiowania loków i do poprawienia wyglądu włosów cienkich i pozbawionych objętości. Nie obciąża włosów, co również jest dużym plusem produktu. Podobnie jak w przypadku lakierów, mamy obecnie do dyspozycji wiele różnych pianek - do modelowania, zwiększające objętość, a także specjalne pianki do fal i loków. Warto spędzić trochę czasu przy półce sklepowej i wybrać produkt idealny dla siebie.

Oprócz tych, dość standardowych kosmetyków, do wyboru mamy całą gamę przeróżnych produktów. Do włosów krótkich istnieją żele, kremy, pasty, pudry i woski. Efekt użycia każdego z tych kosmetyków, jest dość porównywalny, jednakże zależnie od typu włosa, dana konsystencja i typ produktu będzie miał lepsze lub gorsze działanie. Żel przy nieco dłuższych włosach może je posklejać i obciążyć, dla włosów przetłuszczających się wosk może okazać się zbyt ciężki i dodatkowo pozbawić je lekkości. Pasty wymagają odrobiny wprawy. Gdy jednak znajdziemy idealny dla siebie kosmetyk i nauczymy się dobrze go używać, efekty będą rewelacyjne! Duża różnorodność dostępnego w drogeriach asortymentu pozwoli nam wybrać to, co najlepiej sprawdzi się konkretnie na naszej głowie. Do włosów dłuższych natomiast można znaleźć kremy, bądź inne preparaty odpowiednio prostujące, lub podkreślające fale, czy loki. Również te produkty mogą pojawić się w kilku wariantach - mleczka, proszku, czy sprayu. Często należy nakładać je na włosy mokre lub wilgotne i dopiero potem wysuszyć używając suszarki, lub dodatkowo wyprasować prostownicą.

Dodatkiem wykańczającym do naszej stylizacji może być jeden z dostępnych w sklepach, jak na przykład Sephora, spray o odpowiednich dla nas właściwościach. Dostępne są spraye z termoochroną, nabłyszczające, nadające objętości oraz inne.

Przy obecnej ofercie w niemal wszystkich drogeriach wybór wydaje się być nieograniczony. Warto poeksperymentować i znaleźć produkty, które nie tylko sprawią, że będziesz wyglądać oszałamiająco niezależnie od okazji, ale także będą dla Ciebie najłatwiejsze w użyciu i pozwolą uzyskać wymarzony efekt oszczędzając swój cenny czas!

Zobacz również