• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak urządzić męską szafę? cz.2 - triki zwiększające objętość szafy

Zapytaliśmy Was kilka artykułów wstecz o to, w jaki sposób układacie ubrania w szafie. Pytanie z pozoru proste, a odpowiedzi jakie otrzymaliśmy czasem nas śmieszyły. Choć wielu z Was uważa, że najlepszym sposobem na układanie ubrań jest ich zmięcie i wrzucenie do środka - my mamy o wiele lepszą propozycję, która nie tylko nauczy co poniektórych estetyki, ale też zwiększy objętość Waszej szafy.

Układ szafy

Przyjmujemy, że nasza szafa ma aż cztery sekcje. Jedna to miejsce na ubrania wiszące, druga to box dla koszulek i bielizny, trzecia to również box, lecz tym razem na spodnie i skarpetki, zaś czwarty - wysuwana wnęka na ręczniki i pozostałe elementy garderoby.

Układanie ubrań

Zaczniemy od boksu na ubrania wiszące. Dlaczego zazwyczaj narzekamy na ciasnotę? Powodem tego stanu rzeczy jest układanie ubrań byle jak. Należy zdjąć wszystkie wieszaki i ... wyprasować ubrania. Układanie ich zaczynamy od największych gabarytowo ciuchów i warto zacząć od lewej strony szafy. Układamy mądrze, wieszak przy wieszaku i staramy się nie ściskać ubrań. W ten sposób zwiększycie objętość o kilka procent. Wizualnie o kilkanaście.

Koszulki układamy w kostkę i zwijamy re w rulon (nie pomną się). Kładziemy je jedną na drugą dbając, aby każda kolejna koszulka była o jeden centymetr głębiej od poprzedniej. W ten sposób będziecie mieli łatwy dostęp do ulubionej koszulki, którą zlokalizujecie po kolorze. Nie będziecie musieli przetrząsać całej szafy, aby wybrać tą jedyną.

Wnęka na ręczniki i pozostałe części garderoby. Ręczniki zawsze składamy w rulon, bo tylko w ten sposób zaoszczędzimy miejsce. Nie powinno się układać na spodzie ręczników, zaś na nich pozostałych akcesoriów - pomniecie wszystko przy wyborze ręcznika. Warto podzielić wnękę na dwie części, a posłuży Wam do tego największy ręcznik. Taka sekcja, gdzie jeden rulon znajduje się tuż nad kolejnym sprawi, że w kilka sekund po prysznicu dobierzecie garderobę.

Ile zaoszczędziłeś miejsca?

Gdybyś w tej chwili wyjął ze swojej szafy wszystkie ubrania i ułożył je w sposób przedstawiony powyżej, to prawdopodobnie zwiększysz objętość swojego mebla o około 30%. Mniej więcej tyle miejsca zajmuje bałagan, który tak naprawdę można w jeden wieczór opanować.

 

Zobacz również