• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak dobrać odpowiedni biustonosz ?

To, jak dobrać odpowiedni stanik, nie raz spędza kobietom sen z powiek. Zazwyczaj kupują taki sam rozmiar przez wiele lat, pomimo tego, iż ciało się zmienia. Niestety, często wybiera się za mały rozmiar – mierzy się go, ściskając piersi i zapinając obwód na ostatnią haftkę. Jaki stanik wybrać również do karmienia, czy będąc w ciąży? Oto kilka zasad jak znaleźć idealny stanik.

Idealny biustonosz

Wybierając się na zakupy, po idealny stanik należy być przygotowanym. Co to znaczy? Musi się znać dokładną miarę, czyli obwód w biuście i pod biustem. Należy zmierzyć się centymetrem krawieckim, na wydechu, w żadnym wypadku nie ściskając. Podczas ustalania rozmiaru trzeba zdjąć wszystkie ubrania, aby miara była jak najbardziej poprawna. Żeby dowiedzieć się jaki obwód powinien mieć stanik, trzeba od uzyskanego wyniku pomiaru obwodu pod biustem, odjąć 5 cm, a następnie zaokrąglić do najbliższej sąsiadującej piątki, np. jeżeli obwód wynosi 73 cm, to wynikiem będzie: 73-5=68 cm, czyli rozmiar obwodu to 70. Podczas mierzenia stanika, trzeba go wypróbować – pochylić się do przodu i sprawdzić czy nigdzie nie uwiera. Należy zapiąć stanik na pierwszą haftkę, nie na ostatnią. Nie należy również kupować staników na zapas!

Biustonosz do karmienia

Gdy się karmi piersią trzeba zaopatrzyć się w specjalny biustonosz dla karmiących przyszłych mam. Istnieją modele rozpinane z przodu lub takie, które mają odczepiane miseczki. Jaki rozmiar wybrać? Taki jaki był rozmiar stanika w dziewiątym miesiącu ciąży – ale, warto, dla pewności, zmierzyć obwód jeszcze raz przed zakupem. Warto również skorzystać z pomocy ekspedientki. Stanik powinien być lekki, przewiewny, wykonany z naturalnych materiałów takich jak przede wszystkim bawełna. Nie powinien mieć fiszbin, które mogą przeszkadzać w karmieniu maluszka jak i w codziennym funkcjonowani

Zobacz również