• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kartą czy błyskawicznym przelewem ? Jak płacą Polacy w sieci ?

Każdy rynek charakteryzuje się inną specyfiką. Przykładowo społeczeństwo w Anglii jest przyzwyczajone do korzystania z kart płatniczych, zaś w Polsce lepiej sprawdzają się błyskawiczne przelewy. Ma to związek z obciążeniami podatkowymi oraz kosztami transakcji. W Polsce niewielu posiadaczy rachunku bankowego korzysta z kart płatniczych, bo albo ich nie posiadają, albo nie są przygotowani do takich operacji lub - cenią sobie czas i wiedzą, że błyskawiczne przelewy są najbezpieczniejsze. Co warto wiedzieć o e-płatnościach w Polsce? O tym dowiecie się poniżej.

Lubimy to, co szybkie

Błyskawiczne płatności online pozwalają zaoszczędzić wiele czasu. Korzystając z bramek płatności, możemy zapłacić za zakupy w czasie rzeczywistym lub odroczonym. Takie płatności są wybierane przez polskich internautów, bo nie muszą mieć gotówki w kieszeni, aby móc dokonać zakupu.

Jak będzie wyglądać przyszłość?

Anglicy wybrali karty płatnicze, więc będą się rozwijać w tej branży. W Polsce najpopularniejsze są szybkie płatności online, zatem operatorzy będą usprawniać swoje kanały płatnicze i tworzyć bramki do sprzedaży mobilnej. W przyszłym roku tendencje na pewno się nie zmienią, ale ciekawym jest, jak wielu z nas przetestuje inne, niż znane do tej pory metody płatności. 

Zobacz również