• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak wybrać bieliznę nocną?

Nie każdy lubi spić nago, a spanie w bieliźnie specjalnie do tego przeznaczonej jest nie tylko bardziej higieniczne, mniej krepujące, ale także wygodne i przytulne. W bieliźnie nocnej ładnie można się także prezentować, podkreśli urodę i sylwetkę.

Rodzaje bielizny nocnej

Kobiety mają o wiele większy wybór bielizny nocnej niż mężczyźni. Z tego względu każda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wśród odzieży do spania wyróżnia się koszule nocne długie lub krótkie, komplet długich spodni z bluzką z długim rękawem, spodenek z koszulką z krótkim rękawem lub bluzką na ramiączka, komplet koszulka z figami, czy specjalna bielizna ślubna.

Koszule nocne są najchętniej kupowane przez kobiety. Po pierwsze są bardzo wygodne i nie ograniczają ruchów w nocy. Po drugie sprawiają, że kobieta czuje się wyjątkowo – długa koszula to taka sukienka do spania. Mogą być z rękawkiem lub na ramiączka, długie albo krótkie (te szczególnie ładnie prezentują z dodatkiem koronki). Z kolei ślubna bielizna to bielizna do zadań specjalnych. Ma służyć nam w nocy poślubnej. Ozdobiona koronką, kokardkami, czy tiulem będzie wyglądać seksownie.

Zestawy

Zestaw koszuli z długim rękawem i spodni jest najlepszym rozwiązaniem na chłodne pory roku. Są przytulne, utrzymują ciepło, są proste, klasyczne, nie krępują ruchów. Mogą być wykonane ze zwykłej bawełny lub flaneli. Spodnie zazwyczaj są na gumkę, nogawki są luźne lub także na gumce.

Krótkie spodenki i bluzka/koszulka to również dobry wybór, jednak na wiosnę/lato. Można poczuć się nich seksownie, można zamieniać bluzki ze spodenkami z różnych kompletów, a gdy jest gorąco można zrezygnować ze spodenek, tworząc komplet koszulka + figi. Jest to niezawodny zestaw na lato.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze bielizny nocnej należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze materiał. Powinien być miękki, naturalny, nie powinien podrażniać, uczulać, czy krępować ruchy. Bielizna nocna powinna być wykonana z tkanin o wysokiej jakości, by po wielu praniach wyglądała nadal dobrze i nie straciła kształtu. Po drugie nie może być ani za ciasna ani za duża. W za dużej będziemy czuć się nieatrakcyjnie a w zamarłej niezbyt komfortowo.

Zobacz również