• Lata doświadczeń w biznesie
img

Biznesy idealne na wyspę w centrum handlowym

Galerie Handlowe od lat są ulubionym miejscem zakupów większości z nas. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców chce otworzyć swój biznes właśnie w Galerii Handlowej, jednak konkretne sklepy nie zawsze są dostępne do wynajęcia przez zwykłego przedsiębiorcę – i tutaj rozwiązaniem stają się wyspy w centrach handlowych. Jakie więc biznesy sprawdzą się najlepiej funkcjonując na tak zwanych wyspach?

Artykuły sezonowe.

Każdy producent zdrowej żywności, produktów regionalnych może zaprezentować się i przykuć uwagę klienta mając stoisko na wsypie. Takie stoiska często pojawiają się w galeriach handlowych podczas na przykład organizowanych kiermaszy (świątecznych, wielkanocnych, regionalnych itd.)

Herbaty, kawy, czekolady.

Każdy, kto chce się zająć sprzedawaniem herbat, kaw, czekolad, musi z pewnością znać się nieco na temat gatunków i właściwości poszczególnych oferowanych produktów. Ponieważ klienci często bowiem zakupie potrzebują porady. Wiedzę taką można zdobyć podczas różnych szkoleń, na przykład organizowanych przez śląskie herbaciarnie Czajnik.

Meble na zamówienie.

Na rynku wyraźnie można dostrzec pewien trend, który przejawia się większym zainteresowaniem Polaków meblami robionymi na wymiar, według niepowtarzalnego projektu. Wyspa w centrum handlowym może być w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu łatwiej będzie nam zaprezentować nasze meble szerszemu gronu klientów.

Produkty hand made.

Produkty hand made cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Są to idealne pomysły na oryginalny prezent, a i my coraz bardziej lubimy otaczać się przedmiotami wyjątkowymi, przygotowanymi profesjonalnie. Na obecność w swoim budynku punktów z oryginalnymi, ręcznie robionymi produktami przychylnie spogląda już coraz więcej właścicieli i zarządców galerii.

Akcesoria do okularów.

By sprzedaż drobnych akcesoriów optycznych zapewniała zadowalający nas przychód, powinna opierać się nie na marży, lecz na obrocie. Dlatego chcąc wyjść na swoje przy tego typu działalności, trzeba albo samemu być utalentowanym ekspedientem, albo zatrudnić wyjątkowo skutecznych sprzedawców, którzy w aktywny sposób będą wykonywać swoją pracę i nawiązywać kontakt potencjalnym klientem.

Tonery do drukarek.

Stoiska z materiałami do drukarek stały się nieodłącznym elementem większości centrów handlowych.
Aby jednak nasz biznes nie był taki jak wszystkie inne których wiele, warto w jakiś sposób stworzyć obsługę klienta wyjątkową – na przykład poprzez karty lojalnościowe, albo ciekawe promocje i rabaty.

Zobacz również