• Lata doświadczeń w biznesie
img

Odświeżanie szafy na wiosnę, czyli pozbywanie się sentymentów

Ludzie mają to do siebie, że bywają emocjonalni przez co często narzekają na zagracone szafy, w których pełno jest przestarzałych ubrań. Wietrzenie na wiosnę, czyli moment segregowania ubrań jest idealnym czasem na pozbycie się resztek sentymentów do starych ciuchów i pozbycie się ich na stałe. Choć nie sugerujemy ich spalenia, bo zawsze można je oddać potrzebującym, istotą tego artykułu będzie pytanie: "i tak w tym nie chodzisz, to po co trzymasz w szafie?".

Dlaczego nie warto trzymać starych rzeczy w szafie

Odpowiedź jest bardzo prosta - styl zmienia się z roku na rok. Rzadko się zdarza, aby człowiek korzystał z tego samego ubrania przez kilka lat (z wyłączeniem butów i kurtek) a samo trzymanie w szafie mija się z ideą. Nieużywana garderoba, choćby cyklicznie czyszczona (prana) po jakimś czasie zacznie się degradować i może zaszkodzić kompletom, w których chodzimy na co dzień.

Jak pozbyć się sentymentów?

To również bardzo proste - odpowiedz sobie na pytanie, po co Ci stare ubrania, skoro i tak nie będziesz ich używał? To, że masz z nimi ciekawe wspomnienia może Cię skłonić do pozostawienia kilku ubrań dla potomnych, lecz nie całej garderoby. Ubrania mogą mieć swoje drugie życie, w niemal każdym mieście znajduje się punkt oddawania odzieży, która później trafia do potrzebujących rodzin. Można również oddać ubrania dla Caritasu, bowiem ta instytucja pomaga najbiedniejszym.

Odświeżanie szafy, czyli wyrzucenie z niej starych ubrań, a zastąpienie nowymi możemy Ci dodać radości życia. Zachęcamy do spróbowania naszego sposobu, a już za rok zrobicie to samo!

Zobacz również