• Lata doświadczeń w biznesie
img

Stylowy minimalizm

Minimalizm w obecnych czasach pełnych przepychu czymś niezwykłym. Nadaje prostoty i banalności wszystkiemu co nas otacza, a wygląda przy tym niezwykle naturalnie. Wielokrotnie powtarza się, że lepiej ubrać się bardzie skromnie i mniej biżuterii, niż za dużo i przesadzić. Jakimi zasadami kieruje się minimalizm w modzie?

Zakrywamy

Nie można zaprzeczyć, że odkryte ciało przyciąga wzrok obserwatorów. Prześwitujące wstawki, odsłonięte fragmenty ciała mają na celu podkreślić kobiecą figurę. Jednak trzeba tu zachować umiar. Jest granica, której nie należy przekraczać, by zamiast zmysłowo i elegancko nie wyglądać wulgarnie i tanio.

Ważną zasadą jest tu pokazywanie tylko jednej części ciała w danej kreacji: jeśli pokazujemy plecy – zasłońmy przód, jeśli stawiamy na mini – wybierzmy dekolt przy szyi, a jeśli podkreślamy biust – zasłońmy nogi. Zasada prosta i do wykonania, a przyniesie wiele zysku naszemu wizerunkowi.

Biżuteria

Biżuteria jest wspaniałym dodatkiem do stylizacji, oprócz butów i torebki. Naszyjniki, bransolety, kolczyki, pierścionki… co tylko chcemy. Ale tak samo jak odzież musi być starannie dobrana do okazji i stylizacji, ale także do naszej figury i kształtu twarzy. Pod uwagę należy wziąć wielkość, kolorystykę, tworzywo/metal z jakiego wykonana jest biżuteria oraz styl.

Drugą znaczącą zasadą w doborze biżuterii jest jej ilość. Nie sztuką jest obwieszenie się jak przysłowiowa choinka. W tej kwestii również warto postawić na minimalizm. Wybierając biżuterię postaw na jeden lub dwa elementy (w zależności od wielkości). Warto pamiętać, że każdy zamek, klamerka, pasek przy ubraniu, butach, czy torebce również służy jako ozdoba.

Zawsze na topie

Minimalizm zawsze jest w modzie. Co sezon wchodzą nowe trendy, wzory kwieciste, etniczne, ostatnio modny styl militarny, różne desenie, falbany, koronki… i tak można wymieniać. Z biegiem czasu niektóre trendy wyjdą z mody, a minimalizm pozostanie. Minimalizm sprawdza się na polu łączenia kolorów, faktur, krojów. To bezpieczne rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na modzie, a także dla osób stawiają na prostotę i klasykę. Ubrania powinny pasować do Ciebie. Jeśli czujesz się w czym źle – nie

Zobacz również