• Lata doświadczeń w biznesie
img

Sposoby na dodatkowe oszczędności

Wydatki związane z zakupem ubrań, sprzętu AGD i RTV czy innych przydatnych na co dzień przedmiotów wiążą się ze sporymi kosztami, których nie zawsze można uniknąć. Rozsądnie planując zakupy można jednak zaoszczędzić – umiejętne korzystanie z promocji może okazać się sporym odciążeniem dla portfela.

Planuj zakupy
Posezonowe wyprzedaże są świetną okazją dla oszczędnych, ale tylko wtedy gdy nie będziemy impulsywnie kupować wszystkiego, co nam się podoba. Warto wcześniej przygotować listę rzeczy, które faktycznie są nam potrzebne. W przypadku ubrań czy butów warto wybiec daleko w przyszłość i pomyśleć o następnej zimie czy lecie. Jeśli noszone właśnie sandały będą nadawały się do wyrzucenia, można z dużym rabatem kupić parę, którą wykorzystamy w następnym roku. Większe ryzyko wiąże się np. z wcześniejszym zakupem zimowej kurtki czy płaszcza, ale jeśli nie mamy tendencji do wahań wagi, może być to okazja do zaoszczędzenia naprawdę sporej kwoty.

Poznaj zakupy grupowe
Internet stanowi źródło wielu inspiracji do bardziej oszczędnych zakupów. Dzięki niektórym portalom można także dołączyć do grona osób oszczędzających dzięki zakupom grupowym. Jest to sposób na zakup w atrakcyjnej cenie ubrań, kosmetyków, sprzętu AGD oraz niektórych usług np. kosmetycznych.

Korzystaj z kuponów
Konieczność śledzenia promocji i dostosowania się do terminów okresowych wyprzedaży może być dla niektórych uciążliwe. Alternatywnym rozwiązaniem, pozwalającym kupić taniej wybrany produkt, a jednocześnie dokonać transakcji w bardziej dogodnym terminie, jest korzystanie z kuponów rabatowych. Łatwo można znaleźć je w internecie lub magazynach tematycznych – na przykład poświęconych w całości modzie lub wystrojowi wnętrz.

Programy lojalnościowe
Sklepy sieciowe dbają o stałych klientów i dążą do tego, by zachęcać ich do kolejnych zakupów. Służą temu różnorodne programy lojalnościowe pozwalające przy następnej wizycie w sklepie zaoszczędzić sporą sumę. Oferty kierowane są specjalnie do stałych klientów, co sprawia, że są wyjątkowo atrakcyjne. Jeśli lubimy daną markę, a dotychczas kupowane przedmioty służyły nam długo lub zaspokajały nasze potrzeby, warto zdecydować się na częstsze zakupy w wybranym sklepie.

 

 

Zobacz również