• Lata doświadczeń w biznesie
img

Poradnik dla mężczyzn - jak kupić naszyjnik/wisiorek dla kobiety?

Biżuteria jest zawsze bardzo trafionym oraz uniwersalnym prezentem. Jednak, zanim kupimy jakiś biżuteryjny podarek, powinniśmy mocno przemyśleć jego wybór. Po pierwsze musimy się zdecydować na określony rodzaj biżuterii. Jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla ukochanej kobiety będzie z pewnością naszyjnik, który pięknie ozdobi jej szyję. Na co zwrócić uwagę dokonując takiego zakupu?

Wybór odpowiedniego naszyjnika wcale nie jest taki prosty

Jeśli zdecydowaliśmy, że chcemy podarować swojej partnerce właśnie naszyjnik, przygotujmy się na ogromny wybór tego typu biżuterii. Wystarczy zerknąć na katalogi najlepszych sklepów jubilerskich, takich jak Yes czy Apart. Złoto, srebro, platyna, cała masa zupełnie nietypowych materiałów, brylanty, rubiny, opale, turkusy, cyrkonie, perły. Niejednego mężczyznę od tego nadmiaru może rozboleć głowa. Co więcej, w na rynku biżuteryjnym, co rusz pojawiają się nowe trendy. Coraz trudniej jest mówić o uniwersalnej klasyce. Postarajmy się jednak choć na chwilę wrócić do czasów, gdy to nasi dziadkowie kupowali prezenty babciom.

Jak to drzewiej bywało…

W czasach naszych dziadków istniała jedna, podstawowa zasada. Biżuterię np. naszyjnik wręczamy wyłącznie bliskim kobietom. Jest to, bowiem bardzo zobowiązujący prezent. Jeżeli kobieta czuła, że dany mężczyzna nie jest wybrankiem jej serca mogła, a wręcz powinna była zwrócić podarunek. Równie ważna była zasada dotycząca umiaru oraz harmonii. Serce mogło płonąć z miłości, ale prezent powinien być wyważony i stonowany. Nie mógł w żadnym wypadku krzyczeć „Kocham! Uwielbiam!”. Chodziło również o to, by nie przyćmić urody kobiety, a jedynie ją delikatnie podkreślić. Trzeba przyznać, że to bardzo dobra zasada, którą z powodzeniem możemy stosować również dzisiaj. Kupując naszyjnik pamiętajmy, zatem, że od jego wielkości i efektowności znacznie ważniejsza jest jakość wykonania oraz jakość użytych materiałów. Prawdziwym foux pas jest kupienie kobiecie sztucznej biżuterii kiepskiej jakości. Zamiast tandetnego naszyjnika kupmy raczej bukiet kwiatów.

Jak wybierać naszyjnik?

Naszyjniki robią zazwyczaj ogromne wrażenia na kobietach. Jeśli połączymy prezent z jego umiejętnym wręczeniem z pewnością zostaniemy docenieni. Naszyjnik daje możliwość efektownego założenia go bliskiej kobiecie np. w trakcie kolacji. Jednoczenie naszyjniki mogą być bardzo skromne. Wystarczy, że wybierzemy delikatny łańcuszek z wisiorkiem. Ogromne, błyszczące wisiory z pewnością nie każdej pani przypadną do gustu. Wiele kobiet woli bardziej subtelne dodatki, które można z powodzeniem połączyć z rozmaitymi stylizacjami.

Doskonałym wyborem na każdą okazję są z pewnością naszyjniki wykonane z pereł. Wyglądają przepięknie i od razu przykuwają wzrok. Jednocześnie są jednak bardzo szlachetne. Prezent nabierze wartości, jeśli naszyjnik wykonany będzie kamieni szlachetnych w złotej oprawie. Jednak tak okazała biżuteria przeznaczona jest na wyjątkowe okazję. Jeśli chcemy, by partnerka nosiła nasz prezent, na co dzień, kupmy coś mniej zobowiązującego, ale równie ciekawego np. naszyjnik z cyrkoniami czy szkłem jubilerskim.

Zobacz również