• Lata doświadczeń w biznesie
img

Poradnik dla mężczyzn - jak kupić kolczyki dla kobiety?

Biżuteria może być świetnym prezentem dla Twojej partnerki, na każdą okazję. Doskonałym wyborem mogą okazać się kolczyki. Nie mają aż tak symbolicznego znaczenia, jak pierścionek, są na ogół mniej kosztowne, niż bransoletki lub naszyjniki i bardziej popularne, niż np. broszki. Jeśli rozważasz zakup kolczyków na prezent, przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek.

Zdecyduj, jakie kolczyki chcesz kupić

Masz ogromny wybór. W sklepach z biżuterią możesz znaleźć kolczyki wykonane z różnych metali szlachetnych, ozdobione rozmaitymi kamieniami. Musisz wybrać kształt kolczyków, ich formę oraz długość. Odwiedź znane i sprawdzone salony z biżuterią np. Yes lub Apart. Każdy z nich ma swoje katalogi, które możesz przejrzeć.

Ustal swój budżet i zdecyduj, gdzie robić zakupy

Kolczyki można kupić w sklepach jubilerskich, sklepach odzieżowych, on-line, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z antykami, a nawet w second handach. Jeśli lubisz ręcznie robione przedmioty, możesz odwiedzić targi rzemieślnicze. To, ile chcesz wydać, jest kwestią osobistej decyzji. Prezent rocznicowy może być droższy, niż prezent kupiony zupełnie bez okazji. Pamiętaj, że cena kolczyków nie będzie tym, na czym skoncentruje się Twoja partnerka. Dla niej liczyć się będzie Twój gest. Będzie z pewnością bardziej poruszona tym, ile myśli i serca włożysz w swój wybór, a nie ile wydałeś.

Zdecyduj, czy chcesz podarować kolczyki na co dzień, czy na specjalną okazję

Codzienne kolczyki mogą być naprawdę bardzo różne. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Są z pewnością o wiele bezpieczniejszym wyborem, niż efektowne, ekstrawaganckie kolczyki, które zakłada się do wieczorowych kreacji. Codzienne kolczyki są bardziej skromne, uniwersalne, mogą pasować do różnych stylizacji. Jeśli jednak planujecie z żoną wystawną kolację na 10 rocznicę ślubu, to para kolczyków z tej okazji, może naprawdę okazać się strzałem w dziesiątkę.

Weź pod uwagę gust i styl życia swojej partnerki

Kolczyki są dobrym prezentem, ponieważ pasują do każdego, ale możesz nie być w stanie zwrócić kolczyków, więc upewnij się, że Twoja partnerka rzeczywiście będzie chciała je nosić. Młoda dziewczyna może uważać małe, urocze kolczyki za zabawniejsze od sztywnej pary ciężkich kolczyków. Kobiety, które prowadzą dużo rozmów telefonicznych, wolą małe, zgrabne kolczyki. Jeśli Twoja żona nosi złotą obrączkę, złote kolczyki będą lepszą opcją, niż srebrna biżuteria. Nie każda kobieta lubi duże kolczyki w kształcie kół. Niektóre z pań mają alergie na pewne metale. Solidne złote i srebrne wkrętki są dobrym rozwiązaniem, nawet, jeśli główna część kolczyków jest pozłacana, lub wykonana z innego materiału.

Spersonalizuj swój wybór

Sposobów na personalizację takiego prezentu jest kilka. Kup kolczyki w swoim ulubionym kolorze lub wybierz parę ozdobioną ulubionym kamieniem Twojej partnerki. Jeśli dana osoba ma ulubione zwierzę, możesz znaleźć kolczyki z jego wizerunkiem. Motywy zwierzęce są dosyć popularne, więc z pewnością nie będziesz miał problemów z kupieniem czegoś oryginalnego. Rozważ kolczyki związane z czymś ważnym dla Twojej drugiej połowy np. hobby, znakiem zodiaku, cenionym filmem. Jeśli kupujesz prezent na kolejne rocznice ślubu, pamiętaj, że mają one swoje nazwy: perłowa, rubinowa, srebrna, diamentowa. Kolczyki mogą do tego nawiązywać.

Zobacz również