• Lata doświadczeń w biznesie
img

Personal shopper – czemu warto wybrać się z nim na zakupy?

Usługi personal shopperów nie bez powodu są coraz popularniejsze. Co jedna kieruje osobami, które decydują się na ich pomoc?

Gdzie szukać personal shoppera?

Oczywiście, możemy poszukiwać takiego specjalisty podobnie, jak innych. W sieci trafimy na pewno na ogrom ogłoszeń osób, które będą chcieli pomóc nam swoją wiedzą i umiejętnościami. Pamiętajmy jednak, że przed zdecydowaniem się na taką usługę warto poszukać konta danego specjalisty, zwłaszcza na Facebook oraz na Instagramie, by sprawdzić, czy np. ubiera się ona w stylu, który nam się podoba. Jeżeli będzie inaczej – cóż, złapanie odpowiedniego kontaktu może być problematyczne, chociaż nigdy nie jest niemożliwe.

Personal shopper z galerii handlowej – czy to dobre rozwiązanie?

Naszym zdaniem – znakomite. To idealny pomysł na oszczędzanie, a do tego pewność, że trafi się na specjalistę. Trudno oczekiwać, by centrum handlowo zatrudniło na to stanowisko amatora, a do tego, taka osoba najczęściej świadczy swoje usługi na terenie danej galerii zupełnie za darmo, dzięki czemu oszczędzimy przynajmniej kilkaset złotych na samej usłudze!

Po co spotykać się z personal shopperem?

Odpowiedź jest bardzo prosta – by wyglądać i ubierać się lepiej. Nie powinno jednak traktować się takiego specjalisty i spotkania z nim jako jednorazową pomoc. Wręcz przeciwnie, powinno być to dla nas wręcz szkolenie, które odbywamy. Warto dokładnie obserwować, co personal shopper nam proponuje. Jakie ubrania przynosi? Jaki mają kolor? Jaki krój i fason? Jakie mają rozmiar? Jak dopasowuj je do siebie?

Takie rzeczy sprawią, że następnie – już samodzielnie – łatwiej będzie poszukiwać nam ubrań, które naprawdę będą do nas pasować. Podczas takich zakupów można również dowiedzieć się, ubrania, o jakich rozmiarach powinniśmy nosić – wbrew pozorom, bardzo wielu mężczyzn decyduje się na kupowanie i noszenie zbyt dużych ubrań!

Podsumowując, spotkanie może nie kosztować nic – poza tym, co wydamy na same zakupy – i poza jednorazową pomocą, może sprawić, że sami będziemy w stanie lepiej dobierać ubrania, które kupujemy – nic w takim przypadku nie może sprawić, by odpuścić sobie wspólne zakupy z personal shopperem!

Zobacz również