• Lata doświadczeń w biznesie
img

Męska piżama - jak ją wybrać ?

Wybór męskiej piżamy jest niezwykle prosty. Jeśli mężczyzna już nosi piżamę to musi być ona wygodna, na luzie, praktyczna. Mężczyzna musi czuć się w niej dobrze, swobodnie. Obecnie na rynku jest duży wybór piżam zarówno na ciepłe, jak i zimne pory roku. Piżamy noszą mali chłopcy i dorośli mężczyźni.

Materiał
Większość dostępnych na rynku piżam jest wykonane z bawełny. Rzadko spotyka się piżamy z innych materiałów, np. z satyny. Bawełna jest praktyczna, przewiewna, wygodna, nie uczula i dobrze się pierze. Jest to idealny materiał na nocną odzież. Dobrze sprawuje się także flanelowa piżama jest ona jednak grubsza niż bawełna. Materiał musi być dobrej jakości, by po kilku praniach nie wyblakł, nie pozaciągał się, czy nie podarł.

Długa, czy krótka
Piżamę należy wybrać ze względu na porę roku, choć zdarzają się mężczyźni, którzy przez cały rok śpią w bokserkach, czy ewentualnie podkoszulku. Zaleca się jednak wkładać piżamę z długimi nogawkami na zimę i z krótkimi na wiosnę lato. Długie bawełniane spodnie będą chronić przed niskim temperaturami w zimie. Można także łączyć długie spodnie z bluzką z krótkim rękawem. Wybierając podkoszulek lepiej wybrać ten z większymi wycięciami, luźniejszy – nie będzie uwierał, krępował. Nie może być za bardzo podkreślający ciało, szczególnie jeśli mężczyzna nie ma idealnego ciała.

Modne wzory
Najczęściej spotykanymi wzorami na męskich piżamach jest kratka, paski, napisy na koszulkach, postacie z kreskówek, czy filmów o super bohaterach. Zazwyczaj jednak mężczyźni wybierają piżamy jednokolorowe, klasyczne, proste, w stonowanych kolorach. Czasem jednak wybierają odważne kolory, szczególnie jeśli są w kratę. Damskie piżamy są o wiele bardziej urozmaicone, przez co panie mają trudniejszy wybór.

Z przymrużeniem oka
Ostatnio modne stały się pidżama party i piżamy jednoczęściowe. Na rynku dostępne są zarówno damskie, jak i męskie. Ubierając się w taki strój możemy przypominać kota, psa, krowę, baranka, jednorożca, super bohatera. Możemy się przebrać za kogo tylko chcemy. Jest to wspaniały sposób na szaloną imprezę w gronie przyjaciół.

Zobacz również