• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kupowanie na wyprzedażach - poradnik

Wyprzedaże wydają się najlepszą okazją do kupowania ubrań. Ceny są o 20, 30, a czasem nawet ponad 50 % niższe od regularnych. Często jednak w szale wyprzedaży kupujemy rzeczy niepotrzebne, których później nie zakładamy prawie nigdy. Wyprzedaż nie musi jednak być marnostawstwem pieniędzy. Wystarczy, że odpowiednio się do niej przygotujesz i będziesz trzymać się kilku najważniejszych zasad. Poradnik, który trzeba zabrać ze sobą udając się na wyprzedaże Przede wszystkim postaraj się zastanowić, jakich rzeczy potrzebujesz. Mogą to być klasyczne części garderoby takie jak jeansy, biała koszula, czy sportowe buty.

Sprawdź które sklepy prowadzą sprzedaż takich ubrań i czy będą one przecenione – jeśli tak, do dzieła! Jeśli natomiast chcesz poszerzyć swoją garderobę o kilka nowych ciuchów sezonowych – tym bardziej warto to zrobić na wyprzedaży. Ubrania w których będziesz chodzić tylko w danym sezonie (np. latem) lepiej kupić taniej. Gdy znajdziesz ubranie które Cię interesuje, zastanów się czy jesteś w stanie zestawić je z przynajmniej trzema częściami garderoby które już posiadasz. Jeśli więc znalazłaś śliczne buty, pomyśl czy masz do czego je nosić (oraz czy będziesz potrafiła w nich chodzić, jeśli są to wysokie szpilki).

Kupując spódnicę zastanów się czy masz choć 3 bluzki które możesz z nią założyć. Jeśli tak – kupuj śmiało. Jeśli nie – lepiej zaoszczędź te pieniądze na bardziej uniwersalny ciuch. Na wyprzedażach zawsze przymierzaj ubrania. Jeśli kolejka do przymierzalni jest długa i nie chcesz czekać, koniecznie dowiedz się jaka jest polityka sklepu dotycząca zwrotu odzieży. Po powrocie do domu od razu przymierz nowe ubrania i jeśli coś nie pasuje, pilnuj ostatecznej daty na zwrot.

Pamiętaj także o zachowaniu paragonu. Jeśli kupujesz buty, przymierz je ponownie w domu (nawet jeśli robiłaś to w sklepie), zwłaszcza, jeśli są to buty do których nosi się skarpetki. Sprawdź, czy z innym rodzajem skarpetki również pasują na Twoją stopę. Sprawdzaj ceny sprzed wyprzedaży – często sprzedawcy tylko naklejają na metkę czerwoną naklejkę z napisem SALE, a pod spodem widnieje taka sama, lub tylko o kilka złotych niższa cena. Nie kupuje też niczego, na co nie zwróciłabyś uwagi poza wyprzedażą. Zwykle takie nieprzemyślane zakupy kończą się tak, że wydajemy bardzo dużo pieniędzy a właściwie nie mamy tego, po co do sklepu przyszłyśmy

 

Zobacz również