• Lata doświadczeń w biznesie
img

Karta podarunkowa Galerii Bronowice – czy to pomysł na uniwersalny i bezpieczny prezent?

Niezależnie od okazji, znalezienie odpowiedniego prezentu nie jest zadaniem łatwym. Często trudno wybrać coś, co będzie naprawdę potrzebne osobie obdarowanej, a jednocześnie sama do tej pory sobie ona tego nie kupiła. Z tego powodu tak często obecnie decydujemy się na zakup kart podarunkowych.

Karty podarunkowe – cała sieć czy cała galeria?

Do tej pory bardzo wielu osobom karty podarunkowe kojarzyły się z konkretną siecią sklepów, jak H&M czy Empik. Mogliśmy zakupić kartę takiej sieci, a osoba nią obdarowana mogła wykorzystać ją w dowolnym salonie danej marki. Nie jest to jednak najbardziej praktyczne rozwiązanie – o ile możliwość skorzystania z różnych sklepów jest jak najbardziej potrzebna, o tyle w takim przypadku, osoba obdarowana jest zmuszona do zakupienia czegoś w konkretnej sieci sklepów, a, umówmy się, oferta i gama produktów w takim przypadku może być mocno ograniczona.

Dlatego właśnie warto zdecydować się na kartę podarunkową konkretnej galerii handlowej – np. taką, jaką swoim klientom oferuje galeria znajdująca się w Krakowie – Galeria Bronowice. Karta taka działa dokładnie tak, jak karta danej sieci, z tą różnicą, że zakupów możemy dokonać nie w każdym salonie danej sieci, ale w niemal każdym sklepie, który znajduje się na terenie konkretnego centrum handlowego.

Jest to ogromna różnica – tutaj bowiem gama produktów, które możemy kupić, jest niemal nieograniczona. Niezależnie od tego, czy osoba obdarowana będzie chciała kupić sobie książkę, grę na konsolę, szalik, sportowe buty, czajnik czy firanki, będzie mogła to zrobić. Opcji takiej zazwyczaj nie ma w przypadku zakupów w tylko jednej sieci sklepów – nawet jeżeli oferta danych salonów jest naprawdę duża, jak jest to w przypadku sieci Empik, nie można porównać jej do szerokości oferty całego centrum handlowego, w którym zapewne sam Empik też się znajduje.

Karta podarunkowa a gotówka – jaka jest różnica?

Wiele osób porównuje karty podarunkowe do gotówki, jednak naszym zdaniem, różnice są tutaj naprawdę duże. Gotówka jest przykładem prezentu, który wprost mówi, że ktoś nie miał pomysłu na nic innego, ale też wskazuje na to, że niekoniecznie go poszukiwał. W przypadku karty podarunkowej, jej wręczanie informuje osobę obdarowaną o tym, że ktoś faktycznie szukał dla niej prezentu, jednak niekoniecznie udało mu się go znaleźć lub uznał, że taka uniwersalna forma będzie najlepszym rozwiązaniem.

Sama karta podarunkowa ma również naprawdę bardzo elegancki wygląd i jest doskonale zapakowana, dlatego idealnie sprawdzi się na prezent. Wygląda to lepiej, niż pieniądze, nawet w kopercie. Do tego, osoba obdarowana w chwili otrzymania karty nie będzie wiedziała, ile dostała, co dla wielu też może być istotne.

Kiedy karta podarunkowa jest dobrym pomysłem na prezent?

Tak naprawdę, karta podarunkowa sprawdzi się absolutnie w przypadku każdej okazji. Imieniny, urodziny, parapetówka – w każdym z tych przypadków warto postawić na kartę, gdy nie mamy pomysłu na inny, pewny prezent. Kluczem jest bowiem to, że prezent, na który wydajemy ciężko zarobione pieniądze, powinien być trafiony. Jeżeli będzie inaczej – cóż, to trochę pieniądze wyrzucone w błoto. Olbrzymim plusem karty podarunkowej jest fakt, że ona, finalnie, zawsze będzie prezentem trafionym. W końcu ktoś kupi to, czego chce, lub wykorzysta kartę, by dopłacić do jakiejś większej inwestycji.

Same karty nie muszą być jednak prezentami skromnymi. W przypadku Galerii Bronowice oferuje ona karty podarunkowe doładowane kwotą od 30 do nawet 4 000 złotych. Mogą więc sprawdzić się i na prezent skromny, i naprawdę okazały, na który składało się naprawdę wiele osób.

Na koniec, karty podarunkowe są chętnie wykorzystywane w wielu firmach. Urodziny, świata, rocznica pracy w danej firmie – w takich przypadkach część pracodawców decyduje się na prezenty, ciężko jednak wybrać im coś dopasowanego do danego pracownika, zwłaszcza gdy słabo go znają. Dlatego właśnie warto w takim przypadku wybierać karty podarunkowe, są one bezpieczne, a jednocześnie przekazane w taki sposób środki wydadzą na to, czego naprawdę potrzebuje. Sama karta będzie jednocześnie znacznie lepszym pomysłem, niż niewielki dodatek do wypłaty czy gotówka w kopercie.

Zobacz również