• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak urządzić męską szafę? cz.1 - w jakich ubraniach chodzisz?

Męska szafa to miejsce, gdzie zazwyczaj znajduje się wszystko. Mogłoby się wydawać, że faceci z natury estetami nie są i że porządek to mają tylko w papierach. Okazuje się jednak inaczej. Mężczyźni, zwłaszcza mieszkający samemu często inwestują w szafę, która odpowiednio urządzona może świetnie się sprawdzać. Tematem dzisiejszego poradnika są oczywiście ubrania, lecz w czasie przeszłym. Chcemy Wam podpowiedzieć jak kategoryzować ciuchy, aby pozostawić w szafie jedynie te, w których naprawdę lubimy chodzić.

Sentyment do ubrań pierwszym krokiem do problemów

Choć ubrania i ich chomikowanie są domeną kobiet, mężczyźni mają z tym o wiele większy problem. Zwykle szanują wydane na ciuchy pieniądze, toteż nie pozbywają się ich, nie palą w piecach, a pozostawiają wraz z innymi rzeczami, bo "kiedyś ubiorę tą koszulę". Takie podejście może sprawić sporo problemów, bowiem nieużywane ubrania mimowolnie się degradują i jeśli szafa nie jest wietrzona regularnie - mogą się w niej nagromadzić bakterie, które jak działają - każdy wie.

Sentyment do ubrań nie powinien mieć miejsca w przypadku tych ciuchów, których nie używaliśmy od roku. Warto przeprowadzić na sobie test i wyprać, wyprasować i przygotować na "wyjściowo" wszystkie ubrania z szafy. Po około 30-40 dniach możemy odrzucić te ubrania, których nie założyliśmy ani razu. Gwarantujemy, że w ten sposób sklasyfikujecie swoją garderobę i pozostawicie w niej tylko najbardziej lubiane komplety.

Co robić z nieużywanymi ciuchami?

Można oddać je do sklepu, dla biednych dzieci lub po prostu sprzedać. Jeśli są w fatalnym stanie to szkoda sobie nimi zaprzątać głowy, bo można je zwyczajnie wyrzucić do kontenera. Bardziej błyskotliwi faceci z pewnością znajdą drugie życie dla swoich koszul i jeśli to będzie chusteczka do wycierania bagnetu samochodowego - robi tak niemal większość!

Wyrzucenie starych ciuchów i zastąpienie ich nowymi z pewnością zmieni Wasze poczucie komfortu w trakcie szykowania się do wyjścia. Zachęcamy, aby nie patrzeć wstecz tylko ubierać się w to, co aktualnie jest modne, a dla Was wygodne.

 

 

Zobacz również