• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak mądrze robić zakupy ? Poradnik część 2.

Jak kupować z głową? Jak oszczędzać podczas pobytu w galerii handlowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. Poniżej druga z jego części. W poprzedniej części zawarliśmy porady dotyczące codziennych zakupów spożywczych, teraz czas na nieco droższe produkty. Jeśli chodzi o duże wydatki, takie jak elektronika, czy drogie obuwie lub sprzęt sportowy, najlepiej najpierw sprawdzić cenę danej rzeczy w Internecie. Dzięki temu będziemy mieli ogląd na dostępność i zakres cen interesującego nas artykułu, nawet jeśli bardzo nie chcemy kupować przez Internet. Jeśli należysz do osób które lubią obejrzeć daną rzecz przed jej zakupem, możesz zrobić to w sklepie stacjonarnym, a następnie zamówić tę rzecz przez Internet. Będziesz wtedy mieć pewność, że kupujesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

A co z ubraniami?

Jeśli chodzi o kupowanie ubrań, istnieje wiele zasad których warto się trzymać podczas takich zakupów. Po pierwsze zasada trójki. Każda kupowana przez nas rzecz powinna dać się zestawić z przynajmniej trzema rzeczami które już mamy w garderobie. Jeśli więc kupujemy nową koszulę, zastanówmy się czy mamy przynajmniej trzy pary spodni lub spódnic które możemy do niej dopasować i stworzyć stylizację. Kolejna zasada to przygotowanie (przynajmniej w głowie) listy rzeczy których będziemy szukać.

Dzięki temu trudniej będzie naciągnąć nas na kupno przecenionej rzeczy, której tak naprawdę nie potrzebujemy. Nigdy nie kupuj za małych ubrań – nawet jeśli ma być to motywacja do zrzucenia paru kilogramów. Do czasu w którym rzeczywiście zmniejszy się Twój rozmiar dany ciuch może już być niemodny, albo może okazać się że i tak źle leży (przecież wszyscy mamy różne proporcje ciała). Zbyt duże rzeczy też nie są dobrym zakupem, o ile nie masz zaufanej krawcowej, która może je dla ciebie zwęzić lub skrócić.

Podczas przecen uważaj na triki sprzedawców. Często zaklejają oni starą cenę kolorową nalepką z nową ceną, które jednak albo jest taka sama jak poprzednia, albo różni się od starej bardzo nieznacznie. Nie kupuj ubrań tylko dlatego że są przecenione. Zastanów się, czy będziesz w nich chodzić – czy buty nie mają zbyt wysokiego obcasa lub czy sukienka nie odsłania zbyt wiele jak na Twoje granice dobrego smaku. Zawsze staraj się przemyśleć każdy zakup – zwłaszcza jeśli cena jest wysoka. Jeśli nie jesteś pewien – nie kupuj, albo dowiedz się w jakim czasie możesz zwrócić daną rzecz do sklepu.

 

 

Zobacz również