• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak dobrać odpowiednią bieliznę ciążową ?

Bielizna ciążowa bez wątpienia została zaprojektowana z myślą o kobietach w ciąży oraz o karmiących piersią. Jest nie tylko niezwykle praktyczna, ale również wygodna. W czasie gdy zbliża się termin porodu, przyszłe mamy nie mogą zapominać o swoim komforcie i potrzebach. Ważne jest, aby skompletować wyprawkę również dla siebie. Jaką bieliznę wybrać i kiedy zdecydować się na jej zakup?

Piżamy

Nabycie piżamy jest bardzo ważnym krokiem, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Niestety ten element garderoby nie jest zbytnio doceniany w towarzystwie przyszłych mam. Jednak powinna ona stanowić jedno z pierwszych miejsc na zakupowej liście niezbędnych rzeczy. Jaka powinna być? Przede wszystkim zwiewna i luźna, ponieważ ciało przez kolejne miesiące ciąży będzie się ciągle zmieniać. Warto zaopatrzyć się również w szlafrok, ponieważ przyda nam się nie tylko w domowym zaciszu, lecz również w szpitalu. Jeżeli przyszła mama zamierza karmić po porodzie, powinna zaopatrzyć się w piżamę dwuczęściową – tak aby górna część była zapinana na guziki – dzięki temu przyszła mama zachowa intymność także podczas karmienia dziecka. Jaki jest koszt piżamy ciążowej. Ceny są naprawdę różne, jednak przeciętna cena takiej piżamy to około 120 zł.

Biustonosz do karmienia

Aby wybrać najlepszy i najbardziej dopasowany biustonosz ciążowy trzeba go po prostu przymierzyć. Należy zwrócić uwagę, czy dany model prawidłowo podtrzymuje biust, oraz czy odpinanie i zapinanie klapki jedną ręką nie sprawi żadnych kłopotów. Obwód stanika powinien być taki sam jak przed ciążą. Jeżeli przybyło przyszłej mamie nieco więcej kilogramów niż to było do przewidzenia, obwód ten powinien być o rozmiar większy niż przed ciążą. Miseczka powinna być o rozmiar większa od tej, którą się nosi w danym czasie. Zaraz po porodzie laktacja nie jest jeszcze całkowicie ustabilizowana, a co za tym idzie, wielkość piersi może ulegać ciągłej zmianie. Ważne jest aby stanik nie miał fiszbin i był wykonany z oddychającego materiału – zapobiega to obtarciom i odparzeniom. Każda mama powinna nawet podczas ciąży czuć się seksownie – nie powinno się więc całkowicie rezygnować ze zdobień – ważne jest jednak, żeby znajdowały się one na zewnętrznej stronie stanika. Warto zakupić taki stanik, gdyż zapobiega on powstawaniu rozstępów oraz nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa. Ceny staników do karmienia są zależne od producenta, rodzaju wykończenia i zdobień. Jednakże taki stanik można zakupić już za około 90 zł.

Zobacz również