• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak dobrać kolczyki do kreacji?

Stylizacje na wieczorowe wyjścia lub na specjalne okazję spędzają niejednej kobiecie sen z powiek. Zakup odpowiedniej kreacji to oczywiście kluczowa kwestia. Jednak równie ważny okazuje się wybór dodatków, w tym biżuterii. Efektowne kolczyki mogą sprawić, że będziemy wyglądać naprawdę zjawiskowo i pozwolą wyróżnić się z tłumu. W jaki sposób jednak dobrać kolczyki do kreacji, aby zachować równowagę i aby stanowiły one prawdziwą wisienkę na torcie.

Kolczyki, a kształt twarzy

Kolczyki powinny idealnie pasować do kształtu naszej twarzy. W przypadku twarzy owalnej powinnyśmy się zdecydować na srebrne kolczyki w kształcie kwadratów lub trójkątów. Sprawią one, że nasze rysy zdecydowanie się wyostrzą. Ich długość odgrywa mniejszą rolę. Liczy się głównie kanciasty kształt.

Jeśli mamy twarz trójkątną, rozważmy wybór krótkich kolczyków. Długie jedynie niepotrzebnie wysmuklą naszą twarz. Przy twarzy kwadratowej sprawdzą się natomiast kolczyki kuliste lub o kształcie okręgów. Dzięki nim rysy zostaną nieco złagodzone.
Właścicielki okrągłej twarzy powinny zdecydować się na dosyć długie kolczyki. Pozwolą one wyostrzyć twarz. Równie dobrze sprawdzą się kolczyki z pionowymi elementami.

A może zwisające kolczyki?

Kreacje wieczorowe wyglądają doskonale w towarzystwie długich, wiszących, bogato zdobionych kolczyków. Wybierając taką ozdobę, możemy zrezygnować z innych elementów biżuteryjnych. Nie chcemy przecież wyglądać, jak obwieszona świecidełkami choinka. Zjawiskowe, długie kolczyki potrafią zupełnie odmienić suknię. Jeśli są samodzielną ozdobą, nie mają żadnej konkurencji i skupiają na sobie całą należną im uwagę.

Błyszczące, efektowne kolczyki dobrze wyglądają do sukni gorsetowej lub na ramiączkach. Sprawdzi się wówczas srebrna biżuteria oraz kolczyki wykonane z kamieni szlachetnych. Co jest najważniejsze? Mają się błyszczeć i być widoczne już z daleka.

Jeśli zakładamy elegancką stylizację wieczorową np. suknię balową kolczyki kandelabrowe są niemal obowiązkowe. Idealnie pasują do sukni o nietypowo wykończonych dekoltach. Jeśli jednak suknia wykończona jest złotymi dodatkami, srebrne kolczyki będą się z nią gryzły. Dlatego biżuterię należy dobierać kierując się również takimi detalami. Kolczyki razem z kreacją mają stanowić spójną, harmonijną całość.

Jakie kolczyki do nowoczesnych sukni wieczorowych?

Klasyczne suknie wieczorowe to obecnie tylko jedna z wielu możliwości. Odważne panie mogą zdecydować się na zupełnie nowoczesną suknię wieczorową o nietypowym kroju. Należy oczywiście dobrać do niej równie niezwykłą biżuterię. Doskonałym pomysłem będą kolczyki o geometrycznych kształtach np. zwisające z uszu trójkąty.

Co jeszcze brać pod uwagę wybierając kolczyki?

Bardzo ważną kwestią przy doborze kolczyków jest materiał, z którego wykonana została kreacja. Inne kolczyki wybierzemy do gładkiej satyny, inne do delikatnych zwiewnych materiałów, a jeszcze inne do ciężkich i mocno zdobionych tkanin. Jeśli suknia wykonana jest z koronki, z zasady nie stosuje się do niej biżuterii. Sama w sobie jest wystarczająco dekoracyjna. Z kolej welurowe sukienki doskonale wyglądają z masywnymi kolczykami, bogato zdobionymi kamieniami. Idealne kolczyki na specjalne okazje znajdziemy w sprawdzonych sklepach takich, jak Apart czy Yes. Wybór jest tutaj naprawdę ogromny.

Zobacz również