• Lata doświadczeń w biznesie
img

Dlaczego warto interesować się płatnościami online ?

Systemy błyskawicznych płatności online jest coraz popularniejszy w sklepach internetowych i na platformach e-commerce. Nie ma się czemu dziwić, wszak coraz więcej Polaków kupuje przez Internet, a w przyszłości rynek e-sklepów powinien na dobre wyprzeć firmy stacjonarne. Choć do niedawna zakupy w sieci wiązały się z dużym ryzykiem, dzisiaj są bardzo bezpieczne, a odpowiadają za to operatorzy szybkich płatności online.

63% Polaków wybiera błyskawiczne płatności online

Aż 63% internautów kupujących w sieci płaci za swoje zakupy błyskawicznym przelewem. Kupując w sieci coraz rzadziej płacimy za zakupy tradycyjnym przelewem bankowym, ponieważ cenimy sobie szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Używając bramek szybkich płatności nie musimy obawiać się ryzyka utraty pieniędzy. Są one zabezpieczone odpowiednimi systemami antywirusowymi i szyfrowaniem danych. Ponadto płatności wykorzystują bezpieczny protokół (https://), zatem ryzyko utraty pieniędzy jest w zasadzie zerowe.

Co kupujemy?

Z raportu E-Commerce wynika, że w ubiegłym roku bardzo chętnie kupowaliśmy odzież wraz z akcesoriami (80%). Ma to związek z faktem, iż w sklepach stacjonarnych zazwyczaj wybór towarów jest mniejszy. W sklepie internetowym mamy do wyboru mnogość asortymentu i możemy kupić wiele produktów w jednym miejscu. Na drugim miejscu znalazły się urządzenia RTV/AGD. Chętnie kupujemy je za pośrednictwem Internetu, ponieważ są o wiele tańsze, niż w sklepie stacjonarnym. Na ostatnim miejscu znalazły się kosmetyki oraz gadżety elektroniczne.

A co będziemy kupować?

Przyszłość rysuje się dla polskich sklepów internetowych w jasnych kolorach. Właściciele punktów stacjonarnych coraz poważniej myślą o platformach e-commerce, gdzie będą mogli sprzedawać o wiele produktów więcej, niż do tej pory. Mając możliwość korzystania z usług operatorów szybkich płatności online możemy kupować w dowolnym miejscu i dowolnym czasie płacąc za swoje zakupy w czasie rzeczywistym (nawet w czasie weekendów). Obecnie blisko 60% Polaków kupuje w sieci, a będzie nas kupować jeszcze więcej. Warto interesować się szybkimi płatnościami online, ponieważ wraz z ich rozwojem, rozwijać się będą polskie sklepy online. 

Zobacz również