• Lata doświadczeń w biznesie
img

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent urodzinowy?

​Często, gdy nie mamy pomysłu na prezent, zastanawiamy się, czy dobrym wyborem będzie właśnie karta podarunkowa. Dzisiaj podpowiemy Wam, jakie plus niesie za sobą takie właśnie rozwiązanie.

Coraz większa ilość osób uważa, że karta podarunkowa to naprawdę znakomity pomysł na prezent. Przede wszystkim, dzięki niej finalnie osoba, którą obdarujemy, otrzyma to, czego naprawdę potrzebuje lub co chce – w końcu sama sobie tę rzecz wybierze!

Aby jednak było to naprawdę możliwe, warto wybrać kartę, która nie będzie ograniczała osoby obdarowywanej. Niestety, będzie tak, gdy wybierzemy kartę konkretnej sieci czy punktu usługowego. Jeżeli jednak chcemy, by ktoś miał naprawdę duży wybór – a jest to chyba najlepsze możliwe rozwiązanie – warto wybrać kartę, którą oferuje konkretna galeria handlowa, najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania danej osoby. W Krakowie taką opcję oferuje nam Galeria Bronowice – możemy doładować tutaj kartę podarunkową kwotą od 30 zł do 4000 zł a jest ona ważna aż 12 miesięcy.

Dzięki temu karta sprawdzi się zarówno w przypadku skromnych i mało zobowiązujących prezentów, jak i również w przypadku tych, które mają być naprawdę okazałe i na które składa się bardzo wiele osób. Coś takiego ma miejsce np. w przypadku parapetówek. Okres ważności sprawia, że ktoś, kto kartę otrzyma, nie będzie czuć presji, że przekazane środki trzeba wydać już, teraz, zaraz – ma na to aż cały rok, dzięki czemu wyda je w odpowiednim momencie, gdy uzna to za stosowne i znajdzie coś, co naprawdę chce kupić.

Czemu karta podarunkowa to tak dobry pomysł?

Tak jak wspominaliśmy na początku, karta podarunkowa to finalnie prezent, którzy zawsze będzie prezentem trafionym. A w końcu na tym, jako kupującym taki prezent, powinno zależeć nam najbardziej. Często zdarza się, że chcemy porwać się na coś extra, poświęcamy na to wiele czasu, szukamy pomysłów, inspiracji, sprawdzamy modele, wzory, opinie w sieci – wszystko, by jak najbardziej zadowolić osobę, dla której ma być to prezent. Niestety, czasem finalnie, pomimo naszych starań, wychodzi słabo lub średnio. Nie jest to sytuacja przyjemna ani dla nas, ani dla osoby, która prezentu otrzymuje, więc powinniśmy starać się tego unikać.

Niestety, trafienie w czyjeś gusta jest obecnie naprawdę trudnym zdaniem, chociaż wyjątkiem mogą być sytuacje, w których znamy kogoś naprawdę dobrze. Jednak i tutaj pojawia się problem – często bowiem, jeżeli coś nam się podoba, czegoś potrzebujemy, coś jest w naszym guście – to po prostu kupujemy to sobie sami. Inni tego nie wiedzą, co sprawia, że dostajemy coś, co już w praktyce mamy. Też nie jest to opcja idealna. Niestety, ciężko nam dowiedzieć się, czy ktoś już coś posiada, czy nie, oczywiście istnieje też zagrożenie, że dostanie to od kogoś innego.

Warto uwzględnić też rzeczy, których kupować nie wypada. Wyjątkiem jest wspomniana już parapetówka – tutaj niemal nie ma prezentów, które nie pasują. Czajniki, odkurzacze, przewijaki dla niemowląt, opiekacze – sprawdzą się skrajnie praktyczne prezenty, które pasują na te imprezę. Niestety, parapetówka to okazja dość wyjątkowa, częściej jednak kupujemy prezenty na urodziny czy bardziej powszechne okazje. I trudno tutaj wyobrazić sobie, że podobnie jak na parapetówkę, wręczamy komuś jako prezent czajnik czy toster. Niestety, praktyczne prezenty nie są czymś, co możemy kupić – w końcu sugerujemy wtedy komuś, że np. nie może sobie sam pozwolić na zakup wspomnianego już kilkukrotnie czajnika. To zachowanie, w którym nie za wiele taktu i klasy.

Jeżeli jednak ktoś tego czajnika potrzebuje, czy tostera, lub innych rzeczy, których kupować nie wypada – co wtedy? I tutaj znów idealnym prezentem okaże się właśnie karta podarunkowa. Ktoś zrobi z nią to, co chce – jeżeli potrzebuje tostera, kupi toster, jeżeli perfum – perfumy, a jeżeli gry planszowej, którą mogliśmy kupić sami – cóż, wtedy i ją sobie kupi, a może wybierze taką, która spodoba mu się bardziej od tej upatrzonej przez nas. To właśnie dlatego karty podarunkowe stają się takie popularne – to gwarancja zawsze udanego prezentu.

Bez wątpienia również dlatego są popularne w wielu firmach – w końcu prezenty z okazji świąt czy urodzin właśnie to coś powszechnego. Nikt w firmie nie ma jednak ani czasu, ani chęci szukać dla kogoś wymyślnych prezentów – sam karta podarunkowa to rozwiązanie praktyczne, bezpieczne, zawsze trafione – dokładnie takie, jaki powinien być prezent otrzymany przez pracownika od pracodawcy.

A jeżeli szukacie prezentu dla kogoś z Krakowa lub okolic, nie zapomnijcie zapoznać się z ofertą Galerii Bronowice – szeroka oferta sklepów sprawi, że ktoś finalnie na pewno kupi to, czego najbardziej pragnie lub potrzebuje!

Zobacz również