• Lata doświadczeń w biznesie
img

Auchan — idealne miejsce na rodzinne zakupy

​Wielu z nas cierpi na brak czasu. Obowiązki służbowe, domowe i ewentualnie jakieś własne zainteresowania. Rzeczą powszechnie znaną są nadgodziny, a przecież z rodziną też chcemy spędzić więcej niż godzinę. Niestety, doby nie uda się nam wydłużyć, więc musimy skupić się na lepszym wykorzystaniu tego czasu, który mamy.

Robienie mniejszej ilości rzeczy na dłuższą metę nie da za wiele. Nadgodziny prędzej czy później nas dopadną, a rezygnacja z zainteresowań będzie stopniowo budzić w nas niezadowolenie. Co więc zrobić?

Okazuje się, że przeciętna rodzina traci bardzo dużo czasu na zakupach. Wiąże się to z tym, że przeprowadzamy je w sposób nieprzemyślany. Wielokrotnie dokupujemy rzeczy, których akurat nam zabrakło, tracimy czas na zakupy nieprzemyślane i wędrujemy od sklepu do sklepu, stojąc wielokrotnie w kolejce. Mąż zmęczony, dzieci ledwo żywe, a jak już dojedziemy do domu to trzeba biec na złamanie karku, póki spożywczy otwarty, bo nikt nie kupił chleba.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest uporządkowanie zakupów w taki sposób, żeby nie tracić na nich czasu. Tu odpowiedzią jest dla nas Auchan.

Hipermarket, w którym znajdziemy wszystko.

Zacznijmy od podstawowych produktów. Warzywa, nabiał i pieczywo. Wśród dziesiątek typów produktów zawsze znajdziemy takie, które nas zadowolą. Nie ma znaczenia czy szukamy dużych rodzinnych opakowań, czy lokalnych wytwórców. Tak pierwsze, jak i drugie jest dostępne w szerokim wachlarzu rozwiązań. Spójrzmy choćby na największy jednopoziomowy Auchan w tej części Europy w Galerii Bronowice. Znajdziemy tam wszystko, a co bardzo wygodne piekarnia jest tuż przy wejściu, więc jeśli zabraknie nam chleba, nie będziemy go długo szukać.

Szeroki wybór tyczy się także innych produktów. Wszystkie podzielone są na jasne kategorie a na półkach nie widać braków. Szeroki wybór pozwala szybko odnaleźć interesujący nas dział. Łatwo jest się przemieszczać szerokimi alejkami, a pracownicy służą pomocą. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu. Warto zauważyć, że nie musimy szukać w innych sklepach nawet najbardziej wyspecjalizowanych produktów. Kupując marchewkę możemy zajrzeć na doskonały dział ogrodniczy. Przy okazji rzucimy okiem na komodę, którą i tak musieliśmy kupić. Przy montażu nowej lampy, kupionej w Auchan, będzie potrzebna wiertarka? Znajdziemy ją kilka rzędów dalej, tak samo, jak wkręty, żarówki i okulary ochronne. W tak zwanym międzyczasie można uzupełnić braki w kosmetyczce i kupić drogie perfumy na prezent dla mamy, a jeśli w międzyczasie zapragniemy nowej koszulki to można wybrać coś z najnowszej kolekcji In Extenso!

Najmłodsi doskonale odnajdą się w dziale z książkami i grami edukacyjnymi, nieco starsze dzieci kupią najnowszą elektronikę znanych marek, a zmęczony upałem mąż kupi upragniony wentylator. Wszystko w świetnych cenach i z możliwością sprawdzenia, czy akurat ten model jest dla nas najlepszy, w takiej sytuacji nie ma sensu niczego zamawiać przez internet.

Skoro już przyjechaliśmy całą rodziną, warto byłoby zjeść coś na szybko. W Auchan Bronowice przygotowano dla pokrzepienia ciała pyszne lody i gorące zapiekanki. To także oszczędza nas czas, bo nie musimy błądzić po wielkiej galerii szukając strefy gastronomicznej.

W taki błyskawiczny sposób przebiegliśmy przez cały hipermarket. W koszu mamy zakupy na cały tydzień, w dłoniach naszych dzieci pyszne lody, sami kończymy jeść naprawdę smaczne i gorące panini z parmezanem. Zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu, całe popołudnie możemy spędzić z rodziną, co więcej każdy kupił, co było mu potrzebne w jednym miejscu.

Zapomniałeś kupić chleba? To nic, piekarnia na szczęście jest tuż przy wejściu, więc bierzesz jeszcze chrupiący bochenek i błyskawiczne płacisz w miłej samoobsługowej kasie, wracasz do samochodu, a dzieci dopiero kończą lody. Wsiadamy do samochodu i spokojnie wracamy do domu.

Spójrzmy na to logicznie. Zakupy w Auchan to oszczędność czasu dla całej rodziny, ponadto mamy zrobione codzienne zakupy, prezent dla mamy i uzupełniliśmy braki w kosmetyczce i szafie. Wszystko w jednym sklepie kupione z przyjemnością, ponieważ w Auchan Bronowice kolejki są krótkie, bo kas mamy ponad 60.

Zobacz również